Karate talent 2022 – jak vypadalo soustředění dětí

Uplynulý víkend 14.-15.5.2022 v Ostravě proběhlo soustředění KARATE TALENT pro děti do 13 let pod vedením instruktorky Mgr. Kláry Kubicové, která má tento program na starosti. Soustředění se také účastnili instruktoři Hana Juráňová a Daniel Veselý. Cílem je společně připravit děti na turnaje a dětský světový pohár, který proběhne na konci roku v Polsku. Celkově se účastnilo 59 dětí z různých dojo.

Soustředění bylo rozděleno na dva dny. Sobota byla věnována skupinám dětí závodních kategorií A+B a následně neděle dětěm C+D. Obsahem soustředění byl jak trénink soutěžní disciplíny kata (sestava), tak i kumite (zápas). Součástí byl i trénink fyzické kondice.

Celé soustředění provázela příjemná a přátelská atmosféra. Kromě tréninků měly děti také možnost si užít společný čas při různých hrách a aktivitách. Samozřejmě nesmělo chybět tradiční přespání v dojo, kterého se mohly děti zúčastnit.

„Jsem ráda, že jsme se mohli po covidové pauze všichni opět potkat v jednom dojo, na jednom tatami. Viděla jsem spoustu nových talentů, ale radost byla vidět také posun již starších a zkušenějších dětí. Během náročných tréninků bylo cítit maximální nasazení. Jsem vděčná za možnost se dětem věnovat, rozvíjet je, spolu s dalšími trenéry, na jejich cestě tradičního karate a poskytnout jim možnost se potkávat. Chtěla bych poděkovat také rodičům, protože bez jejich zájmu by program Karate talent nemohl fungovat. Těším se na další soustředění, ale také na Světový pohár dětí, který se bude konat v prosinci v polské Lodži.“

dodala vedoucí programu Klára Kubicová

Děkujeme všem dětem za skvělé nasazení a chuť se zlepšovat v tomto nádherném bojovém umění a těšíme se na další společné akce.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/LWfFswP2r9xk9qf86