Jaká byla: XIV. Noc mistrů 2019, ocenění nejlepších bojovníků

V sobotu dne 14.12.2019 se konalo každoroční vyhlášení nejlepších sportovců bojových a silových sportů, tedy Noc mistrů. Vyhlášení proběhlo v kongresovém sále Tophotelu Praha a průběh slavnostního programu pak moderoval Michal Dusík. V první části večera si ocenění za Českou asociace tradičního karate převzali závodníci Tomáš Hanzl, Adéla Koňaříková, Saša Šindel, Daniel Veselý, Tereza Kleiblová a Karolína Bačová. Cenu tito sportovci přebírali z rukou místopředsedy ČATK Robina Bařáka. Jelikož předávání probíhalo na tatami, které je velmi náchylné na otlaky bot, všichni, kteří na něj v průběhu večera chtěli vstoupit, museli odložit obuv a večer tak byl obohacen o přehlídku nejrůznějších stylů ponožek. Mezi předáváním jednotlivých svazů se o zpestření programu postarali zajímavými ukázkami zástupci různých bojových umění.

Diváci tak mohli shlédnout nejenom odlišné styly karate, ale také sambo.

Druhá část večera pak patřila zápasům o Evropský pohár organizace WASO. Celkově jsme mohli vidět 7 zápasů a každým zápasem prezentovali dva závodníci svůj svaz či styl bojového umění. K vidění tak byl zápas v taekwondo, kyokushinkai, JKA, fudokan, gojuryu a samozřejmě také tradičního karate.

Do zápasu tradičního karate nastoupil, a reprezentoval tak Českou asociaci tradičního karate, již zmíněný reprezentant Daniel Veselý. Proti němu se postavil Patryk Jarosz, polský reprezentant a mistr Evropy v kumite z posledního šampionátu, který proběhl v listopadu v Brně. Oba tito závodníci se na evropským šampionátu utkali právě ve finále a náš český závodník tehdy podlehl ve velmi vyrovnaném zápase na body a odnesl si stříbro. Na tomto gala večeru se Danielovi tedy naskytla příležitost, kterou nepromarnil a zápas po chybě protivníka, kterou bylo takzvané jogai neboli vyšlápnutí ze zápasiště, dotáhl až do vítězného konce a stal se tak držitelem Evropského poháru Noci mistrů 2019.

Rohovými rozhodčími (fukushin) byli Hana Venturová, Dominika Vašíčková, Hana Juráňová, Miroslav Slezák a role hlavního rozhodčího (shushin) se chopil Robin Bařák.

Mezi zápasy ještě probíhala vyhlášení Královny a Krále Noci mistrů 2019 a také Miss bojových sportů.

Za mě pěkné zakončení sezóny a zahájení vánoční pohody. Mám velkou radost, že jsem se mohl zúčastnit Noci mistrů a být oceněn. Ale větší radost mám z toho, že jsem mohl reprezentovat ČR a české tradiční karate v souboji o Evropský pohár a tentokrát zvítězit. S Patrykem jsme se potkali už na ME, tam si výhru odvezl on, ale tentokrát už zůstala českým lvům. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, co mě podporovali a pomáhali s tréninkem. Řekl Daniel Veselý.

Gratulujeme všem oceněným a děkujeme za skvělou reprezentaci České asociace tradičního karate!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/MCtXEcKaSE2LkNm59

Videa

https://photos.app.goo.gl/qWUSr9hvMR3H3QSk8