Výsledky: 5. Evropský pohár dětí v tradičním karate WTKF 2017 – Lublin

Ve dnech 21. – 22.10.2017 se konal v polském městě Lublin 5. Evropský pohár dětí v tradičním karate WTKF. Česká asociace tradičního karate nominovala celkem 37 závodníků, kteří získali nejvíce medailí v rámci předchozích národních soutěží. Výprava pod vedením místopředsedy ČATK Robina Bařáka sestávala z našich nejlepších závodníků a jejich úkolem bylo “poprat” se v mezinárodní konkurenci 657 závodníků napříč celou Evropou o nejcennější kovy.  Náročná cesta do Lublinu, která trvala přes 10 hodin autobusem, se naštěstí nepodepsala zásadním způsobem na únavě závodníků a jejich doprovodu a tak jsme v sobotu ráno byli připraveni vyrazit plní sil na Halu Globus, která hostila tento šampionát.

Sobotní den začal hromadnou rozcvičkou všech dětí a dále už se bojovalo v individuálních kategoriích disciplíny Kata (sestavy). Hned v první otevřené kategorii se ukázalo, že výprava nepojede domů s prázdnou. Zisk první zlaté medaile Petrem Dömem, kterého následoval stříbrný Stanislav Matúšek ukázal, že s Čechy se musí počítat. Mezinárodní skladbu rozhodčích doplnili Dana Hradská, Hana Juráňová a Robin Bařák. O aktuální formu našich závodníků a hlavně včasný nástup na některé z 6 tatami se starali trenéři ve složení Martina Přecechtělová, Iveta Dusilová a Aleš Přecechtěl.  Jejich nasazení a snaha zklidnit děti v burácející aréně a připravit je na jejich výkon pomohla k nejednomu postupu do dalších kol soutěže.

Finální výsledek sobotního dne: 9 medailí, z toho 2 zlaté, ale také krásné výkony všech našich závodníků. Navíc jsme těsně vybojovali dvě čtvrtá místa, která je zvykem na souteži tohoto typu také ocenit medailí.

V neděli ráno vyrazil autobus s drtivou většinou naší výpravy zpět do České republiky – unavení, ale spokojení.  Na Hale Globus však probíhala soutěž týmových katagorií a i tady jsme měli jedno želízko v ohni v podobě kata týmu ve složení Přecechtěl, Pavlík, Sabol. Ani jeden z nich nedosáhl na medailové pozice v sobotních individuálních disciplínách. Plamenný projev trenéra společně s touto skutečností je motivoval k obrovskému výkonu, kdy se ve velmi silně obsazené kategorii dostali do finálové čtyřky nejlepších týmů, kde následně vybojovali bronzové medaile.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem členům výpravy, klubovým vedoucím, kteří měli děti na starost i rodičům, kteří jeli s námi. Všichni jste byli skvělí!

Pevně věříme, že na výsledky našich nejmenších karatistů naváže státní reprezentace kadetů až seniorů, která už 4.11.2017 bude bojovat o cenné kovy na Mistrovství Evropy v Rumunsku.

 

 

Výsledky

1. místo Petr Döme, Kata Boy’s 4. kyu – 1. DAN
1. místo Sofie Husárová, Kata Girl’s 7. kyu

2. místo Ondřej Navrátil, Kata Boy’s 5. kyu
2. místo Stanislav Matúšek, Kata Boy’s 4. kyu – 1. DAN
2. místo Lucie Žikovská, Kata Girl’s 5. kyu

3. místo Jáchym Prokop, Kata Boy’s 3. kyu – 1. DAN
3. místo Radomír Kopecký, Kata Boy’s 7. kyu
3. místo Kateřina Kučerová, Kata Girl’s 7. kyu
3. místo Michal Satin, Kata Boy’s 3. kyu – 1. DAN
3. místo kata tým Přecechtěl, Pavlík, Sabol, Kata Boy’s team 3. kyu – 1. DAN

4. místo Leontýna Bémová, Kata Girl’s 4. kyu – 1. DAN
4. místo Markéta Červinková, Kata Girl’s 5. kyu

Děti, děkujeme!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/jq8v68GWqtfXyVtp1
Děkujeme Josefíně Přecechtělové za zdokumentování celého průběhu soutěže a za pomoc s dětmi na hale.