Výsledky: 21 medailí vybojováno na 33. Mistrovství Evropy v tradičním karate v Rumunsku

Ve dnech 4.-5. listopadu se v Rumunském městě Cluj – Napoca konalo 33. Mistrovství Evropy v tradičním karate. Česká asociace tradičního karate vyslala na soutěž výpravu čítající 30 závodníků seniorské, juniorské a kadetské reprezentace.

Český tým dorazil do Rumunska již ve čtvrtek ve večerních hodinách a měl tak čas na aklimatizaci a psychickou přípravu na závody. V průběhu pátečního dne tým společně vyrazil na prohlídku historického centra města a následně se zúčastnil slavnostního zahájení soutěže.

Od sobotního rána probíhaly závody a od prvních zápasů bylo zřejmé, že český tým je ve skvělé formě, když se již v dopoledních hodinách dařilo zkušeným závodníkům získávat cenné kovy. Mezi závodníky zazářila Dominika Vašíčková, která získala v individuálních a týmových disciplínách hned čtyři bronzové a jednu stříbrnou medaili. Výborné výkony také podali zkušení závodníci Jakub Štěpán a Hana Venturová, kteří každý získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. V „královské“ disciplíně kumite tým vybojovali čeští muži bronzovou a ženy stříbrnou medaili.

Odpolední část závodů patřila mladší reprezentaci, která šampionát doslova ovládla. Martin Káčer potvrdil svůj úspěch z loňského mistrovství světa v Krakově a získal zlatou medaili v disciplíně fukugo, kde ve finále porazil svého kolegu z reprezentace, Šimona Labiše. Dívky naopak excelovaly v disciplíně kata, kde Nikol Chybíková získala zlato a Olívie Marková stříbro. Náročný den zakonč ili kadeti tituly mistrů Evropy v disciplíně kata týmů, kde tým kadetek ve složení OIívie Marková, Adéla Koňaříková a Emílie Adámková i kata tým kadetů ve složení Milan Filip, Matěj Křížek a Šimon Labiš, vybojovali zlato.

Celkově česká reprezentace získala 21 medailí, z toho 4 zlaté, 6 stříbrných a 11 bronzových, a Češi tak zúročili celoroční přípravu v reprezentaci, vedené trenéry reprezentace Radkem Janušem a Radkem Kleiblem.

Během závodů se o reprezentanty skvěle starali coachové Martin Říha, Klára Kleiblová, Alena Kretíková a Radim Kretík. Po celý den na zápasištích rozhodovali naši zkušení rozhodčí Robin Bařák, Radek Januš, Radek Kleibl, Petr Skryja, Dana Hradská, Tomáš Neradil a MUDr. Martina Přecechtělová. Soutěž zajišťoval český technický tým pod vedením Martina Galdy.

Nedělní odpoledne pak patřilo zaslouženému odpočinku, kdy celý tým za odměnu vyrazil na výlet na jedno z nejkrásnějších podzemních míst na zemi, do dolů Salina Turda, kde utužili svůj už tak skvělý kolektiv.

33. Mistrovství Evropy tak bylo pro Českou asociaci tradičního karate velmi úspěšné. Děkujeme členům reprezentace, trenérům, coachům a rozhodčím za skvělé výkony a do budoucna přejeme mnoho dalších úspěchů.

Autor článku: Mgr. Zuzana Galdová