Výsledky: 29 medailí vybojováno na Světovém poháru dětí v Litvě

V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018. Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 57 závodníků. Výpravu doplňovali 4 zkušení čeští rozhodčí a 5 koučů. Nechyběla podpora mnoha rodičů, která byla pro naše dětské závodníky také velice důležitá a my za ni moc děkujeme.
Český tým vyrazil na cestu už ve čtvrtek 22. 11. ve večerních hodinách. I přes komplikace s jedním z autobusů se nám podařilo v pátek v odpoledních hodinách dorazit na místo a ubytovat se na domluveném hotelu. Sobotní den byl sice mrazivý, ale ani chladné počasí a ledovka nás neodradily od naplánovaného výletu na hrad Trakai, který jsme si všichni moc užili. Po návratu zpět jsme využili hotelové chodby k tréninku a večer jsme již zalehali do postelí s myšlenkami na zítřejší turnaj.

Už při příjezdu na halu bylo znát, že vybojovat medaili nebude jednoduché. Na šesti připravených tatami se rozcvičovalo více než 500 dětských závodníků. Hrdě jsme se k nim přidali a týmovým pokřikem jsme dali všem najevo, že český tým je na místě a musí se s ním počítat. To jsme ještě netušili, že závody potrvají dlouhých 12 hodin.
Všechny děti prokázaly na turnaji velké odhodlání a nasazení, když se celou dobu rvaly jako praví čeští lvi a lvice a v obrovské konkurenci z celého světa vybojovaly pro český tým úžasných 29 medailí! Z toho hned 4x jsme se mohli radovat ze stupínků nejvyšších. Své přemožitele v kumite nenašly Vendula Krupová, Viktorie Pelcová a Veronika Ježíková. Kryštof Konečný se stal nejúspěšnějším závodníkem v kata. Dále jsme do Česka dovezli 12 stříbrných a 13 bronzových medailí.

Během celého výjezdu se o dětské reprezentanty skvěle starali koučové Klára Kleiblová, Zuzana Galdová, Hana Venturová, Tereza Kleiblová a Jakub Štěpán. Náročné práce rozhodčích se ujali Radek Kleibl, Dana Hradská, Martina Janušová a Hana Juráňová. Radek Januš byl jedním z organizátorů celé akce a za připravení skvělého turnaje mu patří velké poděkování. Stejně tak děkujeme Martinu Galdovi, který zajišťoval spolu s ostatními technické zázemí této soutěže.
Již nyní se můžeme těšit na příští rok, ve kterém se bude tato akce konat v Rakousku. Kromě medailových pozicí jsme obsadili také spoustu nepopulárních 4. míst – zamakáme, a příští rok je proměníme ve stupně vítězů! Těšíme se na další spolupráci s našimi mladými talenty.

Výsledky:

1. MÍSTA
Krupová Vendula – kumite
Konečný Kryštof – kata
Pelcová Viktorie – kumite
Ježíková Veronika – kumite

2. MÍSTA
Navrátilová Nela – kata
Maňák Dominik – kata
Izzi Eleonora – kata
Krupová Vendula – kata
Lenertová Sofie – kata
Lenertová Sofie – kumite
Döme Petr – kata
Döme Petr – kumite
Mikuláštíková Ella – kata
Zábranská Aneta – kumite
Křupalová Pavlína – kumite
Hujíčková Laura – kata

3. MÍSTA
Navrátilová Nela – kumite
Kořének Štěpán – kumite
Kopecký Radomír – kumite
Kořének Vojtěch – kumite
Izzi Eleonora – kumite
Červinková Markéta – kata
Skalníková Eliška – kumite
Mikuláštíková Ella – kumite
Hujíčková Laura – kumite
Kubáňová Zuzana – kumite
Kršňák David – kata
Kasal David – kumite
Ježíková Veronika – kata

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/aK69mDDbxCyaYGYb7