Jaká byla: XIII. Noc mistrů 2018, ocenění nejlepších bojovníků

V sobotu 29.12.2018 se konala ve velkém sále paláce Lucerna v Praze XIII. Noc mistrů 2018, pořádaná Českou unií bojových umění, která je jednou z největších sportovních federací v České republice.
V první části večera byli oceňováni nejlepší sportovci z jednotlivých svazů bojových umění. Z České asociace tradičního karate byli nominováni 3 nejúspěšnější reprezentanti, medailisté z letošního Mistrovství světa v St. John’s v Kanadě: Martin Káčer (1. místo fukugo, 3. místo kumite), Jakub Štěpán (2. místo fukugo a 3. místo kumite) a Nikol Chybíková (2. místo kata a 2. místo kata team). Svá ocenění si sportovci přebírali z rukou místopředsedy ČATK Robina Bařáka.

„Byla jsem potěšená nominací a zároveň také pozvánkou na Noc mistrů v Lucerně, kterou jsem si užila. Celý večer měl výbornou atmosféru s bohatým programem. Ocenění bylo pro mě velmi důležité a zároveň dojemné. Je to takové shrnutí mého jedenáctiletého snažení v tomto sportu. Dalo mi to ještě více chuti se zdokonalovat. Také si uvědomuji, že na mých výsledcích mají velký podíl trenéři, kterým za vše moc děkuji. S tím souvisí i mé působení v reprezentaci, čehož si vážím a jsem ráda, že jsem součástí tohoto týmu.“ – zhodnotila slavnostní večer oceněná reprezentantka Nikol Chybíková.

Vyhlašování sportovců se prolínalo s kulturním vystoupením herců z muzikálu Děti ráje a také volbou Miss bojového umění 2018, kde se představily nejkrásnější zástupkyně jednotlivých svazů bojových umění. Vítězkou se stala Tereza Netušilová, z Českého svazu Fullcontactu.
V druhé, méně formální části večera probíhaly zápasy v různých stylech bojových umění, kde se utkali vybraní závodníci z jednotlivých svazů. Kromě zápasu v tradičním karate se při galavečeru utkali také zástupci sportovního karate, taekwonda, K1 či MMA.

Českou asociaci tradičního karate reprezentoval jeden z letošních nejúspěšnějších závodníků – Martin Káčer, který na Mistrovství světa v Kanadě obhájil titul mistra světa z Polska v roce 2016, v kategorii fukugo. Jeho soupeřem byl letošní dvojnásobný mistr světa z Kanady, v kategoriích kata a kata team, Wiktor Staszak, který trénuje karate v Polsku, v Akademii tradičního Karate Niepołomice-Kraków, a v příští sezóně bude poprvé startovat na závodech již v nejvyšší a nejprestižnější kategorii – kategorii seniorů.
Zápas těchto špičkových reprezentantů byl od počátku velmi vyrovnaný. Wiktor Staszak před koncem časového limitu zápasu získal bod – wazari poté, co chytil kopajícího Martina a akci zakončil provedením todome techniky. Martinovi se pak už nepodařilo skóre zápasu zvrátit.
„Stejně jako minulý rok byla Noc mistrů akcí na vysoké úrovni s výbornou atmosférou, a to jak celkovou, tak při zápase. Přestože se mi nepodařilo zvítězit, byl pro mě zápas na Noci mistrů další velkou zkušeností a motivací. S Wiktorem jsem se už utkal na Mistrovství světa, kde se mi podařilo jej porazit. Nicméně každý den není posvícení, je to výborný zápasník a zkušeně využil mé chyby. Do budoucna udělám vše pro to, abych takovou chybu nezopakoval.“ – hodnotil Martin svůj zápas na slavnostním galavečeru.
Všem oceněným sportovcům gratulujeme a přejeme jim spoustu dalších sportovních úspěchů.