Dobrý tip: Gasshuku 2006, Polsko

16.- 20. srpna 2006 se bude konat v přímořském letovisku Sopot největší setkání evropských tradičních karatistů Gasshuku 2006. Pořadatelem je Polský svaz tradičního karate. Tyto Gasshuku mají v Polsku dlouholetou tradici a kromě přátelské atmosféry jsou vždy spojeny s nejlepšími instruktory tradičního karate na světě.

Letos se můžeme těšit na:

Robert Fusaro (USA)

Legendární instruktor tradičního karate.
První nejaponský žák v Japonské asociaci karate.
více zde

Justo Gomez (Argentina)

Světový šampion kumite.

Avi Rokah (USA)

Asistent Sensei Nishiyamy a světový šampion v kumite.
více zde

Włodzimierz Kwieciński (Poland)

Trenér polské reprezentace, Mezinárodní instruktor ITKF
Víceprezident Evropské federace tradičního
více zde

Součástí Gasshuku je trénink základních technik, mistrovských kat a speciální trénink kumite. Závěrem Gasshuku se budou konat zkoušky na černé pásy.

Jako nevýhoda by se mohla zdát relativně velká vzdálenost Sopot od České republiky. Cesta zabere cca 10 – 12 hodin z Brna.
Silnice jsou dobré až posledních cca 300 km se jedná o dvouproudovou silnici oproti předchozí čtyřproudové.

Odměnou za zvládnoutou cestu je pobyt strávený v krásném přímořském městečku s promenádou a atrakcemi pro turisty. Nikde jinde se vám letos asi nepodaří vidět písečnou pláž plnou karatistů v kimonech, kteří zde tráví svůj čas mezi tréninky (moc ho ale není). Doufejme, že letos se dočkáme tréninku na pláži, který se před dvěma lety nekonal a pevně věřím v opakování tolik úšpěšné závěrečné párty na pláži v baru „kubánského“ stylu.

Součástí bude také finále polské ligy karate, které se před dvěma lety konalo na molu a každopádně bylo zajímavou podívanou.

Pokud si letos chcete spojit soustředění karate s mořem a super atmosférou, neváhejte a rezervujte si termín.