Z dětského evropského poháru v Anglii jsme přivezli medaile

Český dětský team České asociace tradičního karate, kterou reprezentovali závodníci z klubů SKP Vsetín, TJ Karate Bystřice pod Hostýnem, Karate SVČ Ostrava, Akademie karate Valašské Meziříčí a Akademie tradičního karate Brno se účastnil dne 19.10.2013 prestižní dětské soutěže European childern’s cup ITKF. Tato soutěž se konala v anglickém Peterborough. Soutěže se účastnily teamy z Velké Británie, Polska, České republiky, Litvy, Lotyšska, Arménie, a Ruska.

Turnaj byl zahájen v dopoledních hodinách a závodníci soutěžili v disciplínách Kata, Kata team a Enbu. Do řad rozhodčích byli nominováni za Českou republiku Radek Januš, Radek Kleibl, Tomáš Neradil. Favoritem závodů byly polské teamy, ale i tak se podařilo českým závodníkům vybojovat bronzové medaile a jedno první místo a titul evropského šampióna díky Milanovi Filipovi z Bystřice pod Hostýnem.