Výsledky: 1.kolo Národní ligy kumite

Po úspěšném prvním ročníku Valašské ligy v karate byla v sobotu 11. června zahájena nová Národní liga v Bystřici pod Hostýnem. Turnaj se odehrával v 9A0-090
nově zrekonstruované hale s hojnou účastí diváků. Ke slavnostnímu zahájení nastoupilo 5 týmů po 3 závodnících. Pozvání přijali i reprezentanti z polského Bytomu.

Složení týmů:

• VSETÍN A – Radek Kleibl (3. DAN), Daniel Šimara (2. DAN) a Rostislav Trčka (1. DAN)
  • VSETÍN B – Petr Vágner (1. kyu), Patrik Bartoň (1. kyu) a Roman Zikán (2. kyu)
  • VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Radoslav Januš (2. DAN), Jakub Částečka (2. kyu) a Stanislav Janiš (2. kyu)
  • ZLÍN – VALTICE – David Zachara (2. DAN), Miroslav Machálek (1. DAN) a Radek Pavlis (2. DAN)

Většina závodníků jsou držitelé černých pásů aTB0-114 zároveň členové české reprezentace, ale šanci dostali i závodníci s nižšími technickými stupni k nasbírání nových zkušeností. Nebyla nouze o kvalitní zápasy a správně provedené techniky.

O přestávce mohli diváci zhlédnout ukázky sebeobrany, kata a kihonu dětí z pořádajícího klubu TJ Karate Bystřice pod Hostýnem.

Po finálových bojích se na prvním místě umístil Zlín – Valtice, druhé místo obsadil Vsetín A a bronzová medaile putuje do Valašského Meziříčí.