První tréninkové soustředění – Karate talent 2018

O víkendu 3. – 4. 3. 2018 se v brněnském reprezentačním centru ČATK konalo letošní první soustředění dětské reprezentace v rámci programu Karate talent. Cílem programu je zvyšovat výkonnost u dětských závodníků, kteří následně plynule přejdou do národní reprezentace již se značnými zkušenostmi z mezinárodních soutěží. Soustředění proběhlo pod vedením Kláry Kleiblové  2. dan (vedoucím dětské reprezentace), Hany Venturové 2. dan, Terezy Kleiblové 2. dan, a Jana Doubka 1. dan. Zúčastnilo se 64 dětí z 9 různých oddílů.

Soustředění bylo zahájeno v sobotu dopoledním tréninkem pod vedením Kláry Kleiblové. Tento trénink byl věnován především formě a držení těla v technikách karate-do. Následoval pak trénink na rychlý přesun do techniky pod vedením Hany Venturové. Po obědě byla pak část přípravy věnována tréninku na zlepšení dynamiky a zvýšení fyzické zdatnosti s Janem Doubkem.

Neděle byla věnována závodním disciplínám. Tereza Kleiblová a Hana Venturová se věnovali přípravě na individuální disciplínu KATA. Během tréninku byly projety všechny sestavy, od těch méně náročných, až po ty nejnáročnější. Klára Kleiblová s Janem Doubkem se mezitím věnovali týmové disciplíně KATA TEAM. Při poslední hodině pak každý účastník ze sebe vydal vše při své závěrečné a nejlepší kata. Jednotlivé kata týmy pak předvedly jak výbornou synchronizaci, tak i velké nasazení při bunkai, tedy jednotlivých aplikacích kata.

Celé soustředění provázela příjemná a přátelská atmosféra. Kromě tréninků měly děti také možnost se seznámit při různých hrách a aktivitách, které pro ně instruktoři přichystali.

Děkujeme všem dětem za skvělé nasazení a chuť se zlepšovat v tomto nádherném umění a rodičům za podporu, bez které to nejde.