Výsledky: 20 medailí vybojováno na Mistrovství světa WTKF 2018 a Světovém poháru dětí WTKF 2018 v Kanadě

Ve dnech 26. – 27. října se v kanadském městečku St. John´s konalo Mistrovství světa a Světový pohár dětí v tradičním karate. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 30 závodníků. Výpravu doplňovalo 6 zkušených českých rozhodčích s mezinárodní licencí a 3 coachové. Nechyběla podpora některých rodičů, která byla pro české závodníky taky velice důležitá a my za ni děkujeme.
Český tým vyrazil na cestu už v úterý 23. října. V dopoledních hodinách jsme již odlétali z pražského letiště a těšili se na dobrodružství, která nás čekají. Při cestě jsme neplánovaně strávili 24 hodin v Torontu, ale nakonec jsme úspěšně přistáli v naší cílové stanici a mohli se začít naplno soustředit na nadcházející turnaj.
Ve čtvrtek coachové české výpravy zařídili vše potřebné a celý tým se sešel v podvečerních hodinách na trénink. Na něm vládl týmový duch a ze všech závodníků byla cítit velká motivace a odhodlání předvést svou životní formu.
Velké nasazení našich závodníků se odrazilo už v pátek na zisku 20 medailí, z čehož hned 4 byly ty nejcennější. Ani jeden z našich závodníků, kteří se účastnili Světového poháru dětí, nenašel přemožitele. Zlato tedy dovezli z dětských kategorií Denis Máčal, Vendula Krupová a Mikuláš Přecechtěl. Formu potvrdil také Martin Káčer, který se stal vítězem v kategorii FUKUGO a potvrdil tak svou dominanci z minulých světových i evropských šampionátů. Dále český tým vybojoval 6 stříbrných a 10 bronzových medailí. Češi tak zúročili celoroční přípravu v reprezentaci, vedené trenéry Radkem Janušem, Radkem Kleiblem a Danou Hradskou.
Během závodů se o reprezentanty skvěle starali coachové Klára Kleiblová, Martina Janušová a Martin Říha. Náročné práce rozhodčích se ujali Robin Bařák, Radek Januš, Radek Kleibl, Petr Skryja, Dana Hradská a Tomáš Neradil. Velký dík patří také paní doktorce MUDr. Martině Přecechtělové, která dohlížela na naše závodníky po zdravotní stránce.
Letošní mistrovství světa bylo pro Českou asociaci tradičního karate rozhodně úspěšné. Děkujeme členům reprezentace, trenérům, coachům a rozhodčím za skvělé výkony a nyní hurá trénovat na Mistrovství Evropy WTKF, které se bude příští rok konat v Rusku.

Výsledky Mistrovství světa WTKF 2018:

FUKUGO YOUTH MALE
1. místo Martin Káčer

KATA TEAM YOUTH + SENIORS
2. místo Milan Filip, Matěj Křížek, Šimon Labiš

FUKUGO SENIORS MALE
2. místo  Jakub Štěpán

KATA INDIVIDUAL JUNIORS FEMALE
2. místo Nikola Chybíková

KATA TEAM CADETS + JUNIORS
2. místo Saša Šindel, Michal Pavlík, Pavel Tomeček
2. místo Olívie Marková, Nikola Chybíková, Adéla Koňaříková

EN-BU M/M CADETS + JUNIORS
2. místo Pavel Tomeček, Saša Šindel

KATA TEAM YOUTH + SENIORS FEMALE
3. místo Zuzana Galdová, Hana Venturová, Dominika Vašíčková

KUMITE SENIORS MALE
3. místo Jakub Štěpán

KUMITE TEAM SENIORS FEMALE
3. místo Hana Venturová, Tereza Kleiblová, Hana Juráňová, Dominika Vašíčková

KUMITE YOUTH MALE
3. místo Martin Káčer

FUKUGO YOUTH FEMALE
3. místo Dominika Vašíčková

FUKUGO JUNIORS FEMALE
3. místo Adéla Koňaříková
3. místo Lucie Slováčková

KUMITE JUNIORS FEMALE
3. místo  Adéla Koňaříková

KUMITE JUNIORS MALE
3. místo Kryštof Jurča

FUKUGO CADETS MALE
3. místo František Dočekal

Výsledky Světový pohár dětí WTKF 2018:
KATA INDIVIDUAL GIRLS
1. místo Vendula Krupová

KATA INDIVIDUAL BOYS
1. místo Denis Máčal

KATA INDIVIDUAL BOYS D
1. místo Mikuláš Přecechtěl

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/FJY15u2WaVv3kehj7