Mezinárodní turnaj v tradičním karate Silesia cup 2019, Bytom, Polsko

Česká asociace tradičního karate v rámci přípravy na Mistrovství Evropy 2019 v tradičním karate, které bude v říjnu v Moskvě v Rusku, vyslala 5 závodníků ve věkové kategorii junior a mladší junior na mezinárodní turnaj v tradičním karate „Silesia cup 2019“ do polského města Bytom. Byli to Nikola Chybíková (Ostrava), Adéla Koňaříková, Karolína Bačová (obě Vsetín), Saša Šindel a Petr Janík (oba Zlín). Ve spolupráci s ALCEDEM-SVČ Vsetín s nimi společně jel trenér reprezentace Radek Kleibl, který je také trenérem oddílu karate ve Vsetíně a v Ostravě.

Jako první startovala Nikola Chybíková, která v disciplíně kata vybojovala 3. místo. Jako další startovali kluci Saša Šindel a Petr Janík. Saša Šindel vybojoval 2. místo v disciplíně kata. Po nich startovali Adéla Koňaříková a Karolína Bačová, obě získaly 3. místo v disciplíně kumite.

Tento turnaj byl výborným testem před nacházejícím Mistrovství Evropy. Na turnaji startovaly širší výběry reprezentace Polska a Ukrajiny. To znamenalo, že v jedné disciplíně startovalo okolo 12 závodníků s černými pásy. Nikola Chybíková měla smůlu, protože z eliminace i ze semifinále v disciplíně kata postupovala z 1. místa, ale ve finále udělala balanc a ten ji odsunul na 3. místo. Zato Saša Šindel z eliminace disciplíny kata postupoval ze 4. místa. Ale v semifinále a ve finále si dal pozor na chyby, kterých se dopouštěl v eliminaci, a nakonec z toho bylo velmi krásné 3. místo. Petr Janík, Adéla Koňaříková a Karolína Bačová v kata neuspěli, ale zato v kumite předvedli výborné výkony. Petr sice prohrál už v eliminaci, ale až na rozhodnutí rozhodčích s borcem z Ukrajiny, který nakonec skončil druhý. Adéla Koňaříková prohrála až v semifinále se závodnicí z Polska, která turnaj nakonec vyhrála. Karolína Bačová také prohrála až v semifinále se závodnicí z Ukrajiny a to až na rozhodnutí rozhodčích, jelikož ani jedna ze závodnic nebyla schopna udělat potřebný bod. Tento turnaj ukázal, že jsme schopni konkurovat těm nejlepším v Evropě, mezi které závodníci Polska a Ukrajiny patří, a věřím, že v Moskvě budou naši závodníci lepší, dodal trenér karate Radek Kleibl.