Karate talent 2018 – jak vypadalo soustředění dětí

O víkendu 15. – 16. září 2018 se v brněnském reprezentačním centru ČATK konalo letošní druhé soustředění dětské reprezentace. Tato soustředění probíhají v rámci programu Karate talent. Cílem programu je zlepšovat výkonnost mladých karatistů (ve věku 5 – 13 let) a připravit je na mezinárodní dětské soutěže. Tyto děti pak v pozdějším věku získávají možnost stát se členy národní reprezentace a reprezentovat ČR na takových prestižních soutěžích, jako je Mistrovstvích Evropy a světa.
Soustředění probíhalo pod vedením Kláry Kleiblové (2. dan), vedoucím dětské reprezentace, a dalších trenérů Hany Venturové (2. dan), Terezy Kleiblové (2. dan), Zuzany Galdové (2. dan) a Jakuba Štěpána (2. dan). O víkendu se tak v Brně sešlo se téměř 100 karatistů z 11 různých oddílů.

Obsahem soustředění byl jak trénink soutěžní disciplíny kata (sestava), tak také kumite (zápas), kterému jsme tentokrát věnovali mnohem více času. Pro děti se jednalo především o přípravu na „World Budo Karate Chidren’s Championships“, který se bude konat na konci listopadu v Litvě. Na tento turnaj bude ČATK vysílat skupinu těch nejúspěšnějších závodníků v rámci národních soutěží a MČR. Všichni tedy podávali celý víkend své maximální výkony.

Celé soustředění provázela příjemná a přátelská atmosféra. Kromě tréninků měly děti také možnost si užít společný čas při různých hrách a aktivitách, které pro ně instruktoři přichystali. Samozřejmě nesmělo chybět tradiční přespání v dojo, na které se všichni velmi těšili.

Děkujeme všem dětem za skvělé nasazení a chuť se zlepšovat v tomto nádherném bojovém umění. Děkujeme také rodičům za jejich podporu, bez které by to rozhodně nešlo.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/ZEnpJKaH9A1Fegh47