Jaký byl: Seminář se sensei Avi Rokah v Luhačovicích 2022

Česká asociace tradičního karate uspořádala ve dnech 9. – 10. dubna 2022 mezinárodní seminář se sensei Avi Rokah, 8. dan. Sensei Avi Rokah byl po dobu více než 35 let žákem legendy karate sensei Hidetaka Nishiyama (+2008). V současnosti vyučuje tradiční karate ve svém dojo v Los Angeles, které pravidelně navštěvují také čeští instruktoři z České asociace tradičního karate.

Sensei Avi Rokah k nám do České republiky zavítal po více než dvou letech. Jsme velmi vděční, že za námi přiletěl až z USA sdílet své znalosti. Kromě karatistů ze všech koutů České republiky se zúčastnili i karatisté z Rakouska, Ukrajiny, Německa, Polska a Izraele.

Seminář probíhal v sobotu i neděli ve dvou blocích, dopoledním a odpoledním, a byl určen pro všechny příznivce karate, bez ohledu na věk a technický stupeň. Hlavní předmět sobotního dne byly základní principy pohybu a vykonání energie do technik, díky kterým jsme se postupně propracovali k různým načasováním v kumite. Toto jsme prohlubovali i v neděli, kdy jsme ještě přidali sestavu Kitei, kterou s námi sensei rozebral. Poté jsme se věnovali zkoumání dalších detailů pro rozvoj nejen kumite dovedností.

Seminář byl pro studenty karate velkým přínosem a zážitkem, když jim sensei Avi Rokah, jeden z nejlepších současných světových instruktorů, předal část svých hlubokých znalostí tradičního karate.

Další seminář, tentokrát se sensei Toru Shimoji, proběhne na konci května v Brně (viz kalendář akcí).

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/1A3YfJj3QCcsFttN8