Jaký byl: III. Světový pohár

V sobotu 15.10. se ve varšavské sportovní hale Torwar uskutečnil další ročník Světového poháru. Závodníci, medailisté evropských i světových turnajů, byli vybráni Mezinárodní federací tradičního karate a prezidentem ITKF, senseiem Nishiyamou.

Mohli jsme vidět tyto závodníky: Justo Gomez (Argentina), Leone Matteo (Itálie), Aljosa Nedev (Makedonie), Vladimir Pucha (Ukrajina), Toufik Saoud (Francie), Krzysztof Neugebauer, Piotr Kulczynski a Daniel Iwanek (všichni Polsko), Michelle Critch (Kanada), Vera Kucherenko, Marina Malyshkina (obě Ukrajina), Ramona Müller (Německo), Marta Niewczas, Beata Maciejewska, Karolina Kotala a Aneta Fiebig (všechny Polsko).

Celý pohár byl rozdělen do dvou částí, dopoledne proběhla eliminace žen a odpoledne eliminace mužů a finále.

Večerní finále byla napínavá do samého konce, o výsledcích bylo rozhodnuto až v prodloužení. O objektivitu se postarali rozhodčí z 5–ti zemí. Zvláštností a novinkou byly nové modré kimona pro rozhodčí.

Na tribunách haly Torwar zasedlo téměř 4 tisíce diváků, kteří vytvořili dokonalou atmosféru, jíž podpořili hlavně své favority. Mezi čestnými hosty byli sensei Hidetaka Nishiyama, Luciano Puricelli a Vladimir Jorga.

V přestávkách, kdy závodníci nabírali nové síly, diváci mohli shlédnout ukázky nejen dětí, ale hlavně ostatních polských šampionů, kteří zde nezávodili. V jejich podání jsme tedy viděli např. synchron kata nebo en-bu. Na závěr proběhlo kumite, kde proti sobě zápasili polští karatisté proti výběru „zbytek světa“. Vítězem se stal výběr „zbytku světa“.

Výsledky – muži:

  1. Krzysztof Neugebauer
  2. Justo Gomez
  3. Leone Matteo
  4. Piotr Kulczynski

Výsledky – ženy:

  1. Marta Niewczas
  2. Vera Kucherenko
  3. Ramona Müller
  4. Karolina Kotala

Zpracovala Martina Vychopňová