Jakub Štěpán 4.místo na Evropském poháru

Tradiční karate na nejvyšší evropské úrovni mohli vidět diváci na prestižní soutěži Evropský pohár v tradičním karate ORLEN 2012. Tato soutěž se konala v polském městě Plock v Orlen aréně. Závodů se účastnil i prezident celosvětové organizace ITKF Richard Jorgenson a vícepresident ITKF Wlodzimierz Kwiecinski. Evropský pohár je soutěž 8 vybraných karatistů z evropských zemí, kteří mají v rámci soutěže demonstrovat tradiční karate. Soutěží se v několika kombinovaných disciplínách kumite, kata a také speciální kata KITEI. Soutěžící mají demonstrovat znalost v obou oblastech (zápas i kata).  Z České republiky byl nominován Jakub Štěpán, který přivezl z ME v Izraeli bronzovou medaili. Jako součást české delegace vycestoval i mezinárodní rozhodčí Radek Kleibl, který na této soutěži rozhodoval a prezident svazu Radek Januš.

V systému Evropského poháru startoval Jakub proti makedonskému závodníkovi v kata KITEI. V této kata Jakub prohrál, v dalším kole zápasil v disciplíně kumite s německým zápasníkem Brunnerem. Tento zápas se mu podařilo na 2 wazari (půlbody) ukončit ke svému prospěchu. Následně na něj již čekal zkušený ukrajinský závodník Pucha, ostřílený mnoha evropskými šampionáty. Jakub i v tomto zápase zvítězil a pokračoval v demonstraci individuálních Kata. Jakub jako Kata zvolil Jitte a Jion. Po této demonstraci již byl jistý postup do finálových zápasů. Znovu se setkal s makedonským závodníkem, který těsně prohrál a obsadil  tak 4. místo.

Jakub je vycházející hvězdou českého tradičního karate a potřebuje sbírat zkušenosti právě na těchto prémiových evropských turnajích. Závod je výbornou přípravou na Mistrovství světa, které proběhne v říjnu tohoto roku. Bude tak cenou posilou pro nově budovaný silný reprezentační team. 4. místo mezi top závodníky Evropy svědčí o tom, že české tradiční karate rychle stoupá nahoru a je třeba s ním na mezinárodních turnajích počítat.“ říká prezident svazu Radek Januš.

Umístění v  Europském poháru  ORLEN 2012

1. Rafał Wajda – Polsko

2. Damian Stasiak – Polsko

3. Dejan Nedev – Makedonie

4. Jakub Štěpán – Česká republika

 

5-8.

Paul Brunner – Německo

Thomas El Marhomy – Francie

Vladimir Pucha – Ukrajina

Gevorg Sargsyan – Armenia

Fotogalerie

Foto. Adam  Latos  – Externí galerie – krásné fotky

Oficiální galerie

[nggallery id=43]

Fot. Katarzyna Krzywańska a Martina Janušová