Jaké bylo: XV. Mistrovství světa v tradičním karate, Brazílie 2010

Mistrovství světa v tradičním karate 2010 v brazilské Curitibě byl kvalitně připravený závod s velkou účastí zemí jižní a severní Ameriky. Neopomenuli jej ani další teamy z Evropy nebo Asii. Celkově se účastnilo 34 zemí.

Radek Kleibl se účastnil 2 denního individuálního kurzu pro rozhodčí a jako rozhodčí třídy B se aktivně podílel na rozhodování během turnaje.

Za Českou republiku závodili:

• Martina Vychopňová (kata individual)
  • Klára Kleiblová (kata individual)
  • Jakub Štěpán (kumite individual a fukugo)
  • Radek Januš (kata individual)

Martina s Klárou v prvním eliminačních kolech obsadily 5 místo ze čtyř postupových. Rozhodovaly však jen desetiny.
Jakub Štěpán se ve fukugo utkal s makedonským závodníkem a postoupil. V dalším kole již na něj čekal zkušený závodník z Rumunska, který zastavil náš další postup. Radek Januš startoval v eliminační skupině s 12 závodníky z jiných zemí. Opět postupovali 4 atleti. Radek v této eliminaci skončil na 2. místě hned za italským závodníkem. V semifinále ukončila jeho postup vybraná Brazílie, Polsko, Itálie a Rumunsko.

Výsledky však byly velmi povzbuzující pro další konané soutěže a byla vidět kvalitativně stoupající úroveň českého karate.

Česká výprava však měla ještě jeden důležitý úkol. Na meetingu ITKF požádat o možnost konání Mistrovství Evropy 2013 v České republice. Tento prestižní evropský závod bude probíhat v Praze. Požadavek byl formálně přijat a nyní se naplno spustí přípravy.