Jaké bylo: Gasshuku 2005

Ve dnech 17. až 21. srpna proběhlo v polském Krakově Gasshuku 2005, které pořádá každý rok Polský svaz tradičního karate. Na toto soustředění jsou zváni velmi kvalitní a známí učitelé z celé ITKF. Letošní Gasshuku vyučovali Avi Rokah (6. dan) z USA, Justo Gomez (5. dan) z Argentiny a Taichiro Kaijima (3. dan) z Japonska.

Avi Rokah je instruktor tradičního karate, světový šampión a několikanásobný šampión Spojených států. Karate studuje již 25 let. Je jedním z nejlepších studentů mistra Hidetaka Nishiyamy. Avi je považován za jednoho z mála, kdo pochopil principy karate a zároveň je schopný je aplikovat a učit v logickém a systematickém pořadí.

Justo Gomez je na první pohled silná osobnost a velký bojovník. Je několikanásobným mistrem světa. Jeho výuka všechny zaujala svou přirozeností a využitím celého lidského těla.

Taichiro Kaijima je několikanásobným mistrem Spojených států. Jeho hodiny byly ukázkou toho, že v karate není důležitá síla jedince, ale využití všech svalů a že tělo by mělo být po většinu času tréninku relaxované.

Letošního Gasshuku se zúčastnilo okolo 300 karatistů z Polska, Rakouska, Německa, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, USA, Japonska, Argentiny a 10 členů ČATK z klubu KC Zlín, Akademie sportu Valašské Meziříčí a SKPŠ Brno.

Součástí Gasshuku bylo finále polské ligy na zámku v Niepolomicích. Toto finále bylo zároveň nominací na blížící se Světový pohár. Pěkný večer na zámečku byl provázen přátelskou atmosférou, rytířskými turnaji a hudbou.

Za vzornou organizaci Gasshuku patří díky Pavlu Januszovi z místního klubu karate.

Fotogalerie

[nggallery id=4]