2x stříbro v týmových kategoriích vezeme z mezinárodního turnaje v Polsku

V pátek 4. května 2018 vyjela osmičlenná výprava ČATK z České republiky na mezinárodní turnaj do polské Staré Wsi. Toto místo je velmi speciální. Jedná se o jedno z největších středisek na světe určených pro trénink bojových umění a je vystavěno v japonské architektuře uprostřed malebné krajiny.

Zde se v sobotu uskutečnil “1st International Traditional Karate Team Tournament for the Cup of the Marshal of the Lodz Region”. Turnaje se zúčastnili závodníci z Rumunska, Srbska, České republiky a Polska.

Naši závodníci Olivie Marková, Adéla Koňaříková, Emílie Adámková, Saša Šindel, Michal Pavlík a Pavel Tomeček se utkali v disciplíně “Fukugo team”, která prověřila všestrannost účastnících se týmů. Trenérem výbravy byla Mgr. Klára Kleiblová, která je několikanásobnou medailistkou z evropských a světových soutěží v kategorii kata team. Roli rozhodčího se zhostila držitelka mezinárodní rozhodcovské licence Ing. Dana Hradská, která je současně vedoucím sportovního úseku ČATK.

Průběh turnaje dal tušit, že jsme přivezli kvalitní závodníky a konkurence s námi musí počítat.

V eliminaci jel každý tým s každým, a to jak kumite, tak synchron kata. I přes zranění Michala Pavlíka se podařilo oběma českým týmům po sečtení bodů postoupit mezi nejlepší 4 týmy do odpoledního finále, kde se týmy utkaly v synchron kata i včetně bunkai (aplikace).

V kategorii žen odvážíme 2. místo a taktéž v kategorii mužů jsme získali 2. místo.

Gratulujeme celé úspěšné výpravě.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/b0jDkT1Dnqr8U76l2