19 medailí z Mistrovství světa WTKF 2016 v Krakově si odvezla česká výprava!

Ve dnech 14. – 15.10.2016 se konalo Mistrovství světa v polském Krakově. Tauron Aréna, která je jednou z největších arén ve střední Evropě, hostila přes 1000 karatistů od dětí až po dospělé, kteří se utkali o titul Mistrů světa v tradičním karate WTKF.  Česká republika vyslala celkem 91 závodníků bojujících o dětský světový pohár a 48 kadetů – seniorů, kteří se ucházeli o titul Mistra světa WTKF.

Tvrdá příprava začala už na začátku závodní sezóny. Přípravy našich závodníků měli na starost trenéři Radek Januš, 5.dan a Radek Kleibl, 5.dan.  Část přípravy také vedl sensei Avi Rokah, 7.dan, z USA. Naše skutečně obrovská výprava na místě nemohla jít přehlédnout díky nápaditým tričkům „Lets go Czech“, které si  pochvalovali nejen čeští karatisté, ale také hlavně díky aktuální formě, na které bylo znát, že se kvalitní příprava vyplatila.

Samotná organizace výjezdu tak velkého týmu (2 autobusy dětí, 1 autobus kadetů až seniorů) byla velmi náročná, ale skutečně těžká práce čekala na coache až na hale samotné.  Šest coachů dětské reprezentace, jmenovitě Aleš Přecechtěl (hlavní coach), Iveta Dusilová, Roman Pátík, Michal Pelc, Klára Pelcová a Miroslav Dopirák  se starali o to, aby děti nastoupily na správné tatami a to samozřejmě v co nejlepší psychické a fyzické kondici.  Těmto patří velké poděkování.  Přestože s akcí podobných rozměrů neměli zkušenosti, zvládli vše velmi dobře, a o děti bylo po celou dobu akce velmi dobře postaráno. Fotografie nejen dětského tým zajistila Josefina Přecechtělová.

Roli coache kadetské-seniorské reprezentace se poprvé zhostili ostřílení závodníci a medailisté ze světových turnajů Martina Janušová a Jakub Štěpán. Jejich cenné rady padaly na úrodnou půdu a nejednoho závodníka motivovaly k životnímu výkonu právě při tomto Mistrovství.

Turnaj probíhal na 7 tatami, na které vždy dohlíželi čeští rozhodčí, konkrétně Radek Januš, Robin Bařák, Radek Kleibl, Dana Hradská, Petr Skryja, Tomáš Neradil, Alena Kretíková, Radim Kretík.  Navíc jsme s sebou přivezli dva rozhodčí – lékaře v podobě MUDr. Martiny Přecechtělové a MUDr. Aleny Křenové. Všichni rozhodčí zvládli dlouhé a náročné rozhodování na výbornou a potvrdili kvality českého karate.

Páteční závod přinesl první medaile pro dětské kategorie a několik cenných kovů pro kadety a juniory a i když výsledky nevypadaly až tak optimisticky, tak sobotní den, kdy probíhala většina finálových bojů, přinesl tolik tížené ovoce z tvrdé dřiny. Svůj velký den měl Martin Káčer, který v kategorii kumite kogo junioři získal titul Mistra světa! Po smolném zranění z loňského šampionátu v Litvě tak přišla zasloužená satisfakce. Český kumite tým seniorů postupoval k nejvyšším příčkám a jeho cestu do finále zastavil až velmi silný tým z Brazílie. Velkou oporou byl na poslední chvíli nasazený Jindřich Mašláň, který byl z týmu nejmladší a nejméně zkušený. I přesto získal pro náš tým nejvíce bodů po krásných akcích při zápase s Velkou Británií a USA.  Naši závodníci nakonec získali bronzové medaile z kumite týmu seniorů. Češky naopak Brazilky porazily ve čtvrtfinále a tak se při odpoledních finálových bojích utkaly s favorizovanými Polkami. Za zraněnou Hanu Venturovou nastoupila nejmladší Dominika Vašíčková, která svůj premiérový start v seniorské kategorii ustála na výbornou.  Po krásných zápasech podlehly převaze Polek a tak si domů odváží krásné druhé místo, na které navázal náš kata tým svou bronzovou medailí. Ne nadarmo se pod stupněm vítězů skandovalo „Holky děkujme!“. Velkou část všech bojů bylo možné sledovat na online streamu, který pro českou výpravu zajistil pan Kareš. Jménem velké řady fanoušků, kteří šampionát sledovali online, děkujeme. O hladký průběh turnaje se postaral Polský svaz tradičního karate za podpory Martina Galdy  a Jindřicha Ilčíka, kteří obsloužili technicky software celé soutěže.

Češi se rozhodně neztratili a tak nápis na zádech celého týmu „Lets go Czech“ zněl z úst nejednoho zahraničního fanouška. Hala Tauron aréna hostila několik tisíc diváků, zejména při finálových bojích. Představila tak velmi důstojnou atmosféru pro krásné Mistrovství světa, na které se bude vzpomínat nejen jako dominanci Polských pořadatelů, ale i jako na velký vzestup kvality Českého tým „Lets go Czech!“.

Gratulujeme všem našim reprezentantům k vynikajícím výkonům a ještě jednou děkujeme všem, kteří jim k startu na této vrcholné soutěži pomohli.

Výsledky

3 zlatých, 5 stříbrných, 11 bronzových medailí pro Čechy:

Kata Group D Girls Ind.9 – 7 kyu
Místo Jméno Příjmení
4 Nicol Homolová
Kata Group A Boys Ind.7 kyu
Místo Jméno Příjmení
3 Federico Diana
Kata Group B Boys Ind. 6 kyu
Místo Jméno Příjmení
4 Petr Döme
Kata Group B Boys Ind. 5 kyu
Místo Jméno Příjmení
4 Patrik Bačo
Kata Group B Boys Ind. 4 – 1 kyu
Místo Jméno Příjmení
4 Dominik Zelina
Kata Group B Girls Ind. 6 kyu
Místo Jméno Příjmení
1 Sofie Lenertová
2 Karolína Jelénková
4 Leontýna Bémová
Kata Group B Girls Ind. 7 kyu
Místo Jméno Příjmení
2 Markéta Červinková
4 Lucie Žikovská
Kata Group C Girls Ind. 7 kyu
Místo Jméno Příjmení
2 Vendula Krupová
Kata Group C Girls Ind. 4 kyu
Místo Jméno Příjmení
4 Patricie Šimonová
Kata Group C Boys Ind. 3 – 1 kyu
Místo Jméno Příjmení
3 Mikuláš Přecechtěl
Kata Group D Boys Ind. 6 kyu
Místo Jméno Příjmení
1 Matěj Žlebek
Kata Group D Girls Ind. 3 -1 kyu
Místo Jméno Příjmení
3 Kristýna Vaculíková
Kata Group D Girls Ind. 5 kyu
Místo Jméno Příjmení
3 Denisa Mikulíková
Kata team Group A and Group B
Místo Jméno Příjmení
4 Škařupa, Lenertová, Jelénková (Jelénková,Lenertová,Škařupa)
Kata Cadets Women’s Ind.
Místo Jméno Příjmení
2 Olívie Marková
Kata Youth Men’s Ind.
Místo Jméno Příjmení
4 Miroslav Slezák
Kata Senior Women’s Ind.
Místo Jméno Příjmení
4 Hana Juráňová
Fukugo Cadets Women’s using Ko-go
Místo Jméno Příjmení
4 Olívie Marková
Fukugo Junior Men’s using Ko-go
Místo Jméno Příjmení
3 Matěj Křížek
Fukugo Senior Women’s using Jiyu
Místo Jméno Příjmení
3 Tereza Kleiblová
Kumite Kogo Junior Men’s Ind.
Místo Jméno Příjmení
1 Martin Káčer
Kumite Youth Men’s Ind. using Jiyu
Místo Jméno Příjmení
3 Jindřich Mašláň
Kumite Youth Women’s Ind. using Jiyu
Místo Jméno Příjmení
3 Dominika Vašíčková
Kata team Cadets and Juniors Men’s
Místo Tým
3 Křížek, Labiš, Filip
Kata team Cadets and Juniors Women’s
Místo Tým
4 Holubcová, Bělíčková, Slováčková
Kata team Youth and Seniors Women’s
Místo Tým
3 Kretíková, Juráňová, Kleiblová
Kumite team Youth and Senior Men’s using Jiyu
Místo Tým
3 Slíva, Mašláň, Heger, Doubek
Enbu Cadet and Junior Men’s
Místo Tým
4 Káčer, Zuzaňák
Enbu Cadet and Junior Mixed
Místo Tým
4 Holubocová, Káčer
Kumite team Youth and Senior Women’s using Jiyu
Místo Tým
2 Kleiblová, Venturová, Petřeková, Vašíčková

Fotogalerie

https://goo.gl/photos/F8GcT38UAZJf7iyL8