Vybojovali jsme 25 medailí na Mistrovství Evropy!

Ve dnech 5. – 8.12.2013 pořádala Česká asociace tradičního karate 31. Mistrovství Evropy v tradičním karate ITKF. Celkem se zúčastnilo 185 závodníků z 14 zemí (Armenia, Czech Republic, France, Germany, Israel, Italy, Lithuania, Moldova, Poland, Romania, Russia, Slovenia, Ukraine, United Kingdom). Jako VIP hosté se zúčastnili president ITKF pan Wlodzimierz Kwiecinski, vicepresident ITKF Mahmoud Tabassi, sensei Avi Rokah a žijící legenda sensei Robert Fusaro, který je prvním nejaponským studentem karate JKA.

Naši závodníci byli díky domácímu prostředí a velkým očekávání fanoušků pod psychickým tlakem, který ustáli na výbornou. Pro Českou reprezentaci, která se připravovala pod vedením Radka Kleibla (individuální disciplíny) a Robina Bařáka (teamové disciplíny) to byl zatím historicky nejúspěšnější šampionát a to díky zisku 2 zlatých, 8 stříbrných a 14 bronzových medailí. Role koordinátora a „kouče“ se na místě ujal Tomáš Neradil, protože oba trenéři reprezentace byli nominováni mezinárodní federací ITKF jako rozhodčí pro tento šampionát. „Závodníci podali velmi dobré výkony, na které můžou být právem hrdí.“ shodli se oba trenéři reprezentace. Velké gratulace patří celému českému teamu, ve kterém se na konci náročných závodů nenašel jediný závodník bez zisku cenného kovu!

Zahraniční účastnici i VIP hosté si úroveň závodů velmi chválili. Skvělou práci při přípravě celé soutěže odvedl celý manažerský team v čele s předsedou ČATK Radkem Janušem. Po organizační stránce vše fungovalo naprosto perfektně a to zejména díky nesčetnému počtu dobrovolníků, kteří byli na hale denně více než 14 hodin. O ošetření drobných zranění se přímo na místě starala MUDr. Alena Křenová. Všem dobrovolníkům tímto velmi děkujeme, byli jste skvělí.