Jaký byl: Wratislawia cup 2013

V sobotu 16.3.2013 se v Polsku, městě Wroclaw, konal mezinárodní turnaj v tradičním karate „Wratislawia cup 2013“. Tohoto turnaje se tradičně účastní závodníci z Polska, Litva, Ukrajiny a České republiky. Turnaje se zúčastnilo přes 300 závodníků do 17 let.

Alcedo-SVČ Vsetín a SKP Vsetín vyslalo devět závodníků – Dominika Vašíčková, Zuzana Holubcová, Martin Káčer, Eliška Běličková, Emilka Adámková, Pavel Tomeček, Michal Satin, Olívie Marková a Adéla Koňaříková. Těchto 9 reprezentantů dokázalo vybojovat 5 medailí. Všechny medaile byly v disciplíně kata. Michal Satin získal ve své kategorii 3.místo, Emilka Adámková, Zuzana Holubcová a Dominika Vašíčková, získaly ve svých kategoriích 2.místo a Adélka Koňaříková získala 1.místo.

Výsledky v takové konkurenci jsou skvělé. V každé kategorii bylo minimálně 15 až 30 závodníků a kategorie byly rozděleny podle věku a technické vyspělosti. Takže spolu závodili vždy stejně vyspělí závodníci. Pokud někdo vyhrál, tak musel porazit závodníka, který měl stejné zkušenosti s tradičním karatem. Adélka Koňaříková, která trénuje teprve 2 roky na Hovězí, dokázala vyhrát všechny svoje zápasy. Je to velmi potěšující a věříme, že jak poroste technicky, tak poroste i její výkonnost, ale čeká ji ještě dlouhá cesta. Dominika Vašíčková bude tento rok startovat i na Mistrovství Evropy ETKF, které pořádá Česká asociace tradičního karate v Praze a závodila i v disciplíně kumite, kde obsadila 4.místo. Jelikož ve Wroclawi startovali opravdu ti nejlepší závodníci, kteří jsou většinou členové státních reprezentací, tak její výsledky 2.místo kata a 4.místo v kumite je velký příslib do budoucna. Zuzka Holubcová a Emilka Adámková byly sice druhé, ale jejich finálové souboje byly tak vyrovnané, že klidně kdyby startovaly jiný den, mohly být i první. Michal Satin jako jeden z nejmladších z celé výpravy, měl i trochu štěstí a získal 3.místo, ale i to patří k závodům, jelikož Olivka Marková, Eliška Bělíčková, Martin Káčer nebo Pavel Tomeček, takové štěstí neměli. Olivka prohrála až v kole před vstupem do semifinále, kde narazila na pozdější vítězku. Pokud by postupovala z druhé strany pavouka, tak si myslím, že by všechny ostatní byla schopna porazit. Ale jak už jsem výše uvedl, toto jsou závody a toto k nim patří.

Autor: Bc. Radek Kleibl